BIP
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Aktualności
Przybycie nowych żołnierzy i pracowników RON oraz awanse w 16 PDZ
05.12.2017
W dniu 05.12.2017r.w dowództwie 16 PDZ odbyła się odprawa rozliczeniowa podczas której przywitano nowych żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej, przybyłych do dowództwa dywizji oraz wręczono mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

Po odczytaniu rozkazu o mianowaniu na wyższe stopnie wojskowe i decyzji o wyznaczeniu na nowe stanowiska służbowe Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marek Sokołowski przywitał  nowo przybyłych żołnierzy i pracowników RON, którzy pełnić będą zaszczytną służbę i pracę w dowództwie dywizji.

Na stopień majora awansowany został kpt. Mirosław Dmuchowski, który dotychczas pełnił służbę w 2 Wojskowym Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu. Generał Sokołowski przywitał  także Szefa Sekcji Prasowej 16 PDZ. Na to stanowisko zgodnie z decyzją Dowódcy Generalnego RSZ został wyznaczony mjr Marek Nabzdyjak, który będzie pełnił obowiązki Oficera Prasowego Dywizji.

Przybyłym żołnierzom i pracownikom RON życzymy powodzenia, a mianowanym na wyższe stopnie wojskowe składamy serdeczne gratulacje.

Tekst i zdjęcia : ppor. Karol Frankowski

ZOBACZ GALERIĘ

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych