BIP
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Aktualno¶ci
SpoKREWnieni Służb± w 16 DZ
13.03.2018
Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych oraz ogólnopolskiej akcji służb mundurowych podległych MSWiA oraz MON pod hasłem „SpoKREWnieni Służb±”, 12 marca w kompleksie koszarowym w Białobrzegach ¶rodowisko wojskowe uczestniczyło w oddawaniu krwi.

W honorowej akcji krwiodawstwa uczestniczyli żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej Dowództwa 16 Dywizji Zmechanizowanej, 9 batalionu dowodzenia oraz pozostałych jednostek stacjonuj±cych w kompleksie koszarowym w Białobrzegach.

Akcję realizował Zespół Medyczny z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z Warszawy w specjalistycznym ambulansie przystosowanym do poboru krwi. Koordynatorem szczytnego przedsięwzięcia był chor. Jacek Litwinek z 9 bdow, wieloletni honorowy dawca krwi i jej promotor w ¶rodowisku wojskowym. W ramach akcji zebrano ponad 10 litrów krwi.

⃰ ⃰⃰⃰ ⃰⃰⃰

Ogólnopolska akcja krwiodawstwa pod hasłem „SpoKREWnieni służb±” ma na celu oddanie hołdu i upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, jest objęta patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej. Rozpoczęła się w dniu ¶więta państwowego przypadaj±cego na 1 marca, ustanowionego w 2011 roku jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, i trwa przez cały marzec.

GALERIA

 

Tekst: kpt. Katarzyna Kulma, redakcja mjr Marek Nabzdyjak

Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych