BIP
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Aktualności
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w 16 Dywizji
13.03.2018
Zastępca Dowódcy Szef Sztabu 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. dr Stanisław Kaczyński uhonorował najlepszych sportowców i trenerów, podczas Gali Sportu za sukcesy i osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym w 2017 roku.

W poniedziałek 12 marca 2018 r. w Białobrzegach odbyła się Pierwsza Gala Sportu 16 Dywizji Zmechanizowanej z udziałem zaproszonych gości, kierowniczej kadry Dowództwa Dywizji, dowódców jednostek bezpośrednio podległych. Podczas uroczystej Gali podsumowano współzawodnictwo sportowe w klasyfikacji generalnej mistrzostw 16 Dywizji Zmechanizowanej w sporcie powszechnym w 2017 roku. Głównymi bohaterami byli mistrzowie sportu powszechnego i wyczynowego Wojska Polskiego reprezentujący poszczególne jednostki w ramach grupy 3 Dowództwa Generalnego RSZ.


W klasyfikacji ogólnej podsumowującej współzawodnictwo sportowe na szczeblu Wojska Polskiego 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana znalazła się na podium zajmując trzecie miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej mistrzostw 16 Dywizji Zmechanizowanej w sporcie powszechnym w 2017 roku spośród jednostek podległych najwięcej punktów zdobyła 15 Brygada Zmechanizowana z Giżycka.


Gen. bryg. dr Stanisław Kaczyński uhonorował pucharami oraz listami gratulacyjnymi najlepszych sportowców, trenerów oraz dowódców jednostek wojskowych we współzawodnictwie sportowym. Spośród najlepszych sportowców, medalistów Mistrzostw Wojska Polskiego w sporcie powszechnym okolicznościowe puchary otrzymali m. in.:

1.    st.chor. Mariusz Wąsowicz – 15 Brygada Zmechanizowana

2.    st.chor.szt. Krzysztof Banach – 9 Brygada Kawalerii Pancernej

3.    st.chor. Piotr Gryciuk – 1 Brygada Pancerna

4.    szer. Bartosz Michalak – 15 Brygada Zmechanizowana/15bsap


Uhonorowano także żołnierzy odpowiedzialnych za rozwój kultury fizycznej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku sportowego 16DZ na szczeblu Wojska Polskiego w 2017 r.

1.    mjr Jacek Szczesny – 15 Brygada Zmechanizowana

2.    kpt. Piotr Szpigiel – 9 Brygada Kawalerii Pancernej

3.    kpt. Marcin Jurek – 15 Brygada Zmechanizowana

4.    st.chor.szt. Krzysztof Banach – 9 Brygada Kawalerii Pancernej

5.    plut. Paweł Mazur – 1 Brygada Pancerna


Specjalne podziękowania otrzymali dowódcy jednostek podległych, którzy włożyli duży wysiłek w koordynację współzawodnictwa sportowego w 16 DZ.  W swoim wystąpieniu gen. Kaczyński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do końcowego sukcesu -„Bardzo dziękuję i gratuluję zawodnikom, ale także instruktorom, trenerom i dowódcom jednostek. Wasze sukcesy świadczą o tym jak ważną rolę w służbie wojskowej odgrywa sprawność fizyczna. Zarówno Dowódca jak i ja jesteśmy dumni, że 16 Dywizja po raz pierwszy znalazła się na podium. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i liczymy, że za rok uda nam się przeskoczyć o przynajmniej jedną pozycję w górę.”

GALERIA

 

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak

Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych