BIP
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Aktualności
Puchar dowódcy 9 brygady pojechał do Kwidzyna
16.04.2018
Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kwidzyna Roksana Wojciechowska zdobyła pierwsze miejsce i puchar dowódcy 9BBKPanc. w Zawodach Strzeleckich Młodzieży z KBKS, które odbyły się w sobotę, 14 kwietnia na strzelnicy 9. Brygady.

Zawody  Strzeleckie Młodzieży z KBKS zorganizowały wspólnie: 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej i zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD z Kwidzyna. Do udziału w zawodach zgłosili się uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych z Braniewa, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka, Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kwidzyna i harcerze z 1 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Pożarniczej im. Stefana Batorego z Komendy Hufca ZHP w Braniewie. Na młodzież, która  wzięła udział w sportowej rywalizacji  strzeleckiej czekało wiele innych niespodzianek.

Żołnierze batalionu zmechanizowanego  9 brygady przygotowali  dla nich kilkanaście stanowisk tematycznych, przy których młodzi ludzi mogli nauczyć się wielu przydatnych umiejętności takich jak np. czytanie mapy, wyznaczanie azymutu i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Żołnierze zaprezentowali im także swoją  broń i wyposażenie.
Na zakończenie spotkania w 9BBKPanc najlepszych zawodników uhonorował w imieniu dowódcy brygady: ppłk Janusz Okulus, dowódca batalionu zmechanizowanego w towarzystwie Jacka Synakiewicza, prezesa Stowarzyszenia „Gward” z Kwidzyna.

Wyniki Zawodów Strzeleckich Młodzieży z KBKS:
Klasyfikacja drużynowa
1. Zespół  Szkół Ogólnokształcących  w Kwidzynie,
2. Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie,
3. 1 Grunwaldzka Harcerska Drużyna Pożarnicza  im. Stefana Batorego z Komendy Hufca ZHP w Braniewie
Klasyfikacja indywidualna:
1. Roksana Wojciechowska – Zespół  Szkół Ogólnokształcących  w Kwidzynie,
2. Karol Woźniak – Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie,
3. Karolina Czubińska – Zespół  Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka

GALERIA

Tekst, fot. Marta Hajkowicz

9 Brygada Kawalerii Pancernej


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych