BIP
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Aktualności
Majowa akcja poboru krwi w 9 brygadzie
09.05.2018
Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK funkcjonujący przy 9BBKPanc. zorganizował kolejną, cykliczną akcję poboru krwi.

Do punktu uruchomionego na terenie brygady we wtorek, 08 maja, zgłosiło się 17. ochotników, którzy oddali na potrzeby akcji ponad 7  litrów krwi.

- Krew ratuje życie. Teraz mogę, to  pomagam innym. Być może kiedyś sam będę takiej pomocy potrzebował - mówi szer. Marek Hołubowski, żołnierz batalionu zmechanizowanego, który zdecydował się oddać krew po raz pierwszy w życiu.

Wśród ochotników oddających krew byli żołnierze i pracownicy 9 brygady, ale jak zwykle bramy koszar tego dnia otwarte były dla wszystkich chętnych. Tym razem w jednostce przy ul. Sikorskiego pojawiły się siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny w Braniewie. Siostry: Błażeja, Klara i Ryszarda to zasłużone dawczynie. Systematycznie oddają krew w akcjach organizowanych na terenie Braniewa. 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej odwiedziły po raz pierwszy.

Wtorkową akcję w brygadzie  obsługiwał  personel elbląskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a pobrana krew zabezpieczy rezerwy banku krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, które jest odpowiedzialne za dostarczanie krwi do szpitali naszego regionu.


Tekst i foto: Marta Hajkowicz

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych