BIP
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Aktualności
Końcowa konferencja do ćwiczenia pk. TUMAK-18
09.10.2018
8 października w dowództwie 16 Dywizji Zmechanizowanej odbyła się końcowa konferencja planistyczna do ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. TUMAK-18.

Celem konferencji było ustalenie stanu przygotowania dowództwa dywizji i ćwiczących jednostek, podsumowanie dotychczasowych ustaleń poczynionych w trakcie poprzednich konferencji i rekonesansów rejonu ćwiczenia oraz ustalenie stanu prac nad dokumentami do przeprowadzenia ćwiczenia. Podczas końcowej konferencji dokonano przeglądu zasadniczych dokumentów, a także sprecyzowano szczegóły w zakresie zabezpieczenia logistycznego przebiegu ćwiczenia, zasad oceny ćwiczących i realizacji zasadniczych epizodów taktyczno-ogniowych.

Końcowym efektem prac było opracowanie rozkazu organizacyjnego do przeprowadzenia ćwiczenia wraz z załącznikami w zakresie zabezpieczenia funkcjonowania wojsk w warunkach poligonowych.

Konferencja stanowiła podsumowanie półrocznej pracy zespołu autorskiego, który po ukazaniu się rozkazu do przeprowadzenia ćwiczenia przekształci się w Kierownictwo Ćwiczenia.

 

Tekst: płk Piotr Fajkowski

Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych