BIP
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Aktualności
Rezerwiści w 9 brygadzie
12.10.2018
Jedna grupa zakończyła szkolenie, kolejna przyszła się szkolić. W czwartek (11 października) na placu apelowym w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej podczas porannego apelu powitano i pożegnano rezerwistów.

Ponad tydzień trwało ćwiczenie żołnierzy – rezerwy, którzy zgłosili się do jednostki we wtorek, 02 października. Ich szkoleniem zajmowali się m.in. saperzy.

- To była bardzo zdyscyplinowana grupa. Z tego co wiem kilka osób planuje swoją przyszłość związać z zawodową służbą wojskową i chcieliby służyć w 9 brygadzie – mówi st. chor. Arkadiusz Wójcik, szef kompanii saperów.

Rezerwistów pożegnał w imieniu dowódcy 9 brygady: ppłk Grzegorz Trojan, który wręczył najlepszym Listy Gratulacyjne i pochwały. Uroczystość pożegnania zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Jedna grupa zakończyła ćwiczenia, kolejna przyszła się szkolić. Na placu apelowym stanęli w czwartek  także rezerwiści, którzy trafili do dywizjonu artylerii samobieżnej w 9BBKPanc. Do brygady przybyli w dwóch grupach: w poniedziałek (08.10.20180 i w środę (10.10.2018).


W imieniu dowódcy na szkoleniu w 9 brygadzie przywitał ich ppłk Grzegorz Trojan. Ta grupa żołnierzy – rezerwy szkolić się będzie w Braniewie do 19 października.


- Życzę Wam sukcesów szkoleniowych – powiedział podczas powitania ppłk Grzegorz Trojan.

 

Tekst i foto: Marta Hajkowicz

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych