16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Indywidualne sukcesy sportowe
05.12.2018
W ostatnich dniach, żołnierze 11 Mazurskiego Pułku Artylerii reprezentowani przez żołnierzy 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej odnieśli indywidualne sukcesy sportowe na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Podczas Otwartych Mistrzostw Wilna w Kickboxingu - Vilnius Open 2018, które odbyły się w pierwszy grudniowy weekend br., st. szer. Rafał Kamiński zdobył złoty medal, a szer. Robert Dochód – srebrny, każdy w swoich kategoriach, obaj z 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej.

Kolejnym żołnierzem, który odniósł sukcesy sportowe jest również reprezentant z 14 dappanc - st. szer. Anna Zagórska, która  zdobyła srebrny medal w na dystansie 50 metrów stylem klasycznym podczas Mistrzostw Wojska Polskiego w pływaniu, które odbyły się 26-30.11.2018 r. Jest to wielki sukces, biorąc pod uwagę fakt, że w Mistrzostwach uczestniczyli m.in byli olimpijczycy, ustanowiono wtedy również kilka rekordów Polski.

O sukcesie może również mówić plut. Tomasz Ruszewski (14 dappanc), który otarł się o podium zajmując 4 miejsce w Lublinieckim Szlemie Biegowym, który obejmował: Bieg Katorżnika, Bieg o Nóż Komandosa (10 km), Maraton Komandosa i Setkę Komandosa (100 km). Natomiast w Szlemie Komandosa, który obejmował: Ćwiartkę Komandosa, Półmaraton Komandosa oraz Maraton Komandosa i Setka Komandosa zajął 5 miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: mjr Rafał Ługiewicz; redadkcja Sekcja Prasowa
Zdjęcia: archiwum 14dappanc.